Tysiące wykonanych zabiegów. Tysiące zadowolonych Pacjentów.
Świetnie wyszkolona i doświadczona kadra. Obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie.

Blog

Rozpocznij walkę z cellulitem

Cellulit, czyli pomarańczowa skórka wielu kobietom spędza sen z powiek. Jak i dlaczego powstaje oraz w jaki sposób można z nim walczyć - na te pytania odpowiemy w dzisiejszym wpisie na blogu EndoMed Instytutu Medycyny Estetycznej.

Czym jest cellulit?

Cellulit, czyli lipodystrofia, to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, w której występują zaburzenia przepływu krwi i limfy oraz odkładanie się produktów przemiany materii. Zaliczany jest do jednej z wielu chorób cywilizacyjnych, ale w głównej mierze stanowi zmorę wielu kobiet w każdym wieku ze względów estetycznych.

cellulit Toruń

Często nazywany skórką pomarańczową na skórze prezentuje się w postaci bruzd, które głównie występują na udach, brzuchu i pośladkach, rzadziej w innych miejscach naszego ciała. Jego występowanie nie jest zależne w żaden sposób od tuszy, niektóre osoby są po prostu bardziej na niego podatne. Z najnowszych badań wynika, że aż 90 % kobiet po 25 roku życia zmaga się z cellulitem. Nie jest to jednak problem, z którym się nie da walczyć - wręcz odwrotnie! Z EndoMed dowiesz się, co zrobić, aby zakończyć zmagania z pomarańczową skórką i cieszyć się gładką, jędrną skórą.

Jak powstaje pomarańczowa skórka?

Nie ma jednej przyczyny powstawania cellulitu - siedzący tryb życia, nieodpowiednia dieta, stres czy palenie papierosów mogą wzmagać jego powstanie. Jednak jest wiele innych czynników pojawiania się pomarańczowej skórki, których często nie jesteśmy świadomi.

Bezpośrednią przyczyną powstawania cellulitu jest odkładanie się w komórkach produktów przemiany materii, które nie uległy spaleniu. Komórki te powiększają się, uciskając naczynia krwionośne i limfatyczne. Upośledzają w ten sposób mikrokrążenie, co w rezultacie prowadzi do gromadzenia się wody i toksyn. Stąd pomarańczowa skórka nawet u szczupłych kobiet.

Inną z głównych przyczyn powstawania cellulitu są zaburzenia hormonalne. Przede wszystkim podwyższona ilość estrogenów powoduje zwiększoną przepuszczalność naczyń krwionośnych i limfatycznych, a co za tym idzie: powstaje cellulit! Takie zaburzenia hormonalne są częste w okresie ciąży, podczas menstruacji, kiedy karmimy piersią, czy też stosujemy antykoncepcję hormonalną.

Czynniki genetyczne również mają wpływ na powstawanie pomarańczowej skórki. Cellulitu nie odziedziczymy, ale możemy mieć predyspozycje do jego powstania w takich przypadkach, kiedy nasi członkowie rodziny mieli żylaki, skłonności do pojawiania się obrzęków czy też posiadali wiotką strukturę tkani łącznej.

redukcja cellulitu Toruń

Czym jest cellulit?

Metod na usuwanie cellulitu jest bardzo wiele, w EndoMed dobrze o tym wiemy! To, jaką wybierzesz, zależy tylko od Ciebie. Z pomarańczową skórką możesz walczyć w domu, jak również pod okiem kosmetologa, w tym w naszym Instytucie. Połączenie tych dwóch sposób z pewnością przyczyni się do pozbycia cellulitu i do tego, abyś mogła długo cieszyć się gładką skórą, bez gródek.

W walce z cellulitem w domu podstawą jest dieta - regularne posiłki, wybieranie zdrowszych alternatyw produktów czy picie dużej ilości wody, ale też regularna aktywność fizyczna. Oprócz tego, warto robić regularnie peeling i stosować balsamy na bazie wyciągów z takich roślin jak na przykład: bluszcz, miłorząb japoński, głóg, kasztanowiec, mniszek lekarski.

Kiedy jednak zdecydujesz się na pomoc specjalistów i wizytę w profesjonalnym instytucie medycyny estetycznej, możesz liczyć na szereg zabiegów, których efekty widać zazwyczaj już po pierwszej wizycie i które są o wiele trwalsze. W EndoMed na walkę z cellulitem oferujemy: klasyczną endermolgię LPG wykonaną przy użyciu medycznego urządzenia Endermolab oraz zupełnie nowy patent, czyli najnowszą endermologię LPG Alliance Lab. Radiofrekwencję Accent Prime, Kawitację ultradźwiekową Accent Prime czy karboksyterapię Carboxytherapy Dual XT również oferujemy w EndoMed. Dużym plusem tych zabiegów jest to, że każda z tych metod jest bezinwazyjna i bezpieczna, nie wyłącza pacjenta z codziennych zajęć. W dodatku możesz być pewna, że specjalista z EndoMed podpowie, która z tych metod będzie najlepsza dla Ciebie.

Co zyskasz z EndoMed?

Przychodząc do naszego Instytutu Medycyny Estetycznej Endomed z pewnością zyskujesz pełną satysfakcję z wykonanego zabiegu. Zadbamy o Ciebie i dobierzemy kurację, która sprosta Twoim problemom.

W EndoMed na walkę z cellulitem oferujemy zabiegi: endermologię, radiofrekwencję, kawitację ultradźwiękową oraz karboksyterapię. Jako jedyni w Toruniu i województwie kujawsko-pomorskim posiadamy najnowsze medyczne urządzenie do endemologii LPG Alliance Lab 3w1, które serdecznie polecamy, bo wiemy, że z nim osiągniesz oczekiwany efekt.

Endermologie® LPG ALLIANCE LAB 3w1 jednocześnie likwiduje cellulit, zmniejsza tkankę tłuszczową oraz ujędrnia skórę, a wszystko to przy skróconym czasie trwania zabiegu i zmniejszonej ilości sesji! Jest w 100% naturalną, bezinwazyjną, jak również skuteczną metodą mechanicznej stymulacji skóry. Twoja skóra zmieni się nie do poznania! Wyszczuplisz i wymodelujesz sylwetkę w obszarach, z których jeszcze do niedawna byłaś niezadowolona. Miejsca często oporne na działanie diety i ćwiczeń: ramiona, plecy, brzuch, talia, uda, staną się bardziej jędrne, a występujących na nich cellulit – zostanie zlikwidowany. Badania kliniczne we Francji wykazały, że już po 3 sesjach skóra jest bardziej jędrna o 71%, wygładzenie cellulitu sięga nawet do 67%, a obwód w talii staje się mniejszy o 5,2 cm!

zabiegi na cellulit Toruń Zastanawiasz się, jak to działa? Nowa endermologia LPG Alliance Lab posiada wbudowany tablet, dzięki któremu można w pełni kontrolować proces terapeutyczny. Sensor Identyfikacji Skóry (ASI) podczas zabiegu dostosowuje się do jakości tkanki i jej delikatności. Jak widzisz - w EndoMed zabiegi są bezpieczne! A teraz pomyśl o efektach, czyli o:

 • wygładzeniu cellulitu,
 • wyszczupleniu i wymodelowaniu sylwetki,,
 • rozluźnieniu napiętych mięśni,,
 • ujędrnieniu skóry np. po ciąży i kuracjach odchudzających,
 • zmniejszeniu obwodów,
 • wyeliminowaniu toksyn z organizmu,
 • poprawie krążenia krwi i limfy,
 • mechanicznym złuszczeniu naskórka,

i skorzystaj z oferty jedynego takiego instytutu w Toruniu i okolicy!

Z EndoMed możesz efektywnie i bezpiecznie pozbyć się cellulitu i innych defektów skórnych, które spędzają Ci sen z powiek.

Przygotowanie ciała do lata z EndoMed - część I
DATA PUBLIKACJI: 2019-03-21

Cellulit od A do Z

Dziś pierwszy dzień wiosny. Jako że robi się coraz cieplej, zaczynamy coraz śmielej pokazywać swoje ciało. I tu pojawiają się problemy… Kondycja naszej skóry zaczyna nam przeszkadzać zdecydowanie bardziej niż zimą. Jednym z najmniej estetycznych, a jednocześnie najtrudniejszym do redukcji defektem jest cellulit, często niepoprawnie nazywany cellulitisem. Kto jest najbardziej podatny na cellulit? Jakie są jego przyczyny? Czy da się go pozbyć raz na zawsze? Jeśli szukacie odpowiedzi na powyższe pytania, dobrze trafiliście. Postaramy się tu rozwiać wszystkie możliwe wątpliwości dotyczące “pomarańczowej skórki”.

usuwanie, redukcja celullitu Toruń

Czym jest cellulit?

Cellulit to nieprawidłowe umiejscowienie tkanki tłuszczowej, występujące łącznie ze zmianami tkanki podskórnej o charakterze obrzękowo-włóknistymi. Skutkuje ono powstaniem nierówności na skórze pośladków, ud, ramion czy kolan. Bardzo często pofałdowania te przybierają postać tzw. “pomarańczowej skórki”. Wyróżniamy 2 rodzaje cellulitu - twardy (wodny) oraz miękki (tłuszczowy). W jaki sposób sprawdzić, który z nich nas dotyczy? Trzeba złapać w palce skórę tuż pod pośladkiem i ścisnąć ją dość mocno. Jeżeli jest nabrzmiała, nieco biaława i w konsystencji przypomina budyń - mamy do czynienia z cellulitem wodnym. Jeśli natomiast już samo ściśnięcie sprawia ból, a na skórze widać charakterystyczne grudki - jest to cellulit tłuszczowy.

Proces powstawania cellulitu

Jak już wspomnieliśmy, cellulit, najprościej rzecz ujmując, to pofałdowana, pomarszczona skóra z grudkami pod jej powierzchnią. Grudki te to nic innego jak powiększone adypocyty, czyli komórki tłuszczowe. Powiększając się, uciskają najbliższe naczynia krwionośne oraz limfatyczne. W efekcie pogarsza się przemiana materii, a komórki słabiej przyswajają składniki odżywcze. Za powstające fałdy odpowiada nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. To właśnie grudki tłuszczu formują między sobą przestrzenie, gdzie zalegają woda i zbędne produkty przemiany materii. W tych właśnie miejscach pojawia się charakterystyczny obrzęk.

Cztery stopnie rozwoju cellulitu

W literaturze istnieje wiele klasyfikacji stopni rozwoju cellulitu. Najczęściej występującym i najbardziej adekwatnym jest podział czterostopniowy:

 1. 1. stopień: cellulit nie jest widoczny gołym okiem. Żeby go “dojrzeć” należy ścisnąć skórę w palcach - wtedy ujawniają się delikatne grudki i fałdy.
 2. 2. stopień: cellulit wciąż nie jest widoczny gołym okiem, jednak po ściśnięciu skóry pojawia się już typowa “pomarańczowa skóra” i sam nacisk na skórę sprawia delikatny ból.
 3. 3. stopień: cellulit jest już widoczny bez konieczności ściskania skóry. Pojawiające się grudki mają sporą objętość, a wszędzie tam, gdzie występuje cellulit, skóra w głębszych jej warstwach jest nierównomiernie pofałdowana.
 4. 4. stopień: cellulit jest tak zaawansowany, że obszary skóry nim objęte trzęsą się z od pofałdowań. Grudki na skórze objętej cellulitem są bardzo łatwo wyczuwalne i bolesne, nawet przy lekkim dotyku.

Kto jest najbardziej narażony na cellulit?

Przyjęło się, że cellulit dotyka jedynie osoby otyłe, w średnim wieku. Nic bardziej mylnego. Mimo że problem dotyczy aż czterech na pięć kobiet w okresie pokwitania, występuje również u kobiet zdecydowanie młodszych. Jest on związany z nadwagą, ale nie tylko. Niedostateczna ilość ruchu, zaburzenia przepływu krwi w tkankach podskórnych i metabolizmu tłuszczów oraz problemy hormonalne także powodują rozwój cellulitu. Problem “pomarańczowej skórki” dotyka jedynie kobiety. Dlaczego? Organizm mężczyzn funkcjonuje nieco inaczej - tłuszcz odkłada im się głównie na brzuchu - nie na udach czy pośladkach, jak u kobiet. Przedstawiciele płci męskiej mają wysoki poziom testosteronu, a niski - estrogenów, a to one są odpowiedzialne za pojawienie się cellulitu.

Dowiedz się więcej: usuwanie i redukcja cellulitu

Przygotowanie ciała do lata z EndoMed - część II
DATA PUBLIKACJI: 2019-03-26

Walka z cellulitem MOŻE być skuteczna!

Cellulit to dość wymagający przeciwnik, ale można z nim wygrać. Trzeba jednak działać wielotorowo. Łącząc działania własne z zabiegami medycyny estetycznej można nie tylko pokonać cellulit, ale i spowodować, że nie powróci. Zmiana nawyków żywieniowych, odpowiednie nawodnienie oraz aktywność fizyczna są do tego nie tyle potrzebne, co wręcz niezbędne. Oprócz tego, należy połączyć domową pielęgnację skóry z zaawansowanymi, profesjonalnymi zabiegami, wykonanymi w zaufanym instytucie medycyny estetycznej. Warto mieć na uwadze, że niektóre zabiegi, przeprowadzone nieodpowiednio, mogą nie tylko nie być skuteczne, ale i wręcz zaszkodzić naszemu zdrowiu. W EndoMed - instytucie medycyny estetycznej posiadamy bogate portfolio zabiegów, wspierających walkę z cellulitem. Należą do nich m.in. drenaż limfatyczny, endermologia, radiofrekwencja czy karboksyterapia.

Odżywiaj się “z głową”

zdrowe-odzywianie-endomed

Najważniejszym zaleceniem żywieniowym przy problemie cellulitu jest zdrowa, zbilansowana dieta oraz włączenie do niej produktów przyspieszających przemianę materii. Regularne spożywanie warzyw i owoców pomoże nie tylko w “podkręceniu” naszego metabolizmu, ale i ujędrnieniu skóry (dzięki zawartości witaminy C). Kwas askorbinowy, co należy podkreślić, bierze udział w syntezie kolagenu, odpowiedzialnego za kondycję naszej skóry. W terapii antycellulitowej należy spożywać odpowiednie ilości błonnika, zapobiegającego tworzeniu się zaparć. Pomocne będą również produkty bogate w krzem i potas. Są to m.in warzywa korzeniowe, pomidory, orzechy, a także nasiona roślin strączkowych. Skoro wiemy już, co należy jeść, warto podkreślić również, czego unikać w swojej diecie. Potrawy smażone, cukier, białe pieczywo oraz sól - jeśli chcemy poprawić kondycję skóry, te rzeczy powinniśmy ograniczyć do absolutnego minimum. Należy także odpowiednio się nawadniać, pijąc minimum 2 litry płynów każdego dnia. Co istotne, do płynów nie zaliczamy kawy ani mocnej herbaty.

Aktywność fizyczna a redukcja cellulitu

sport-to-zdrowie

Regularna aktywność fizyczna jest bardzo istotna przy redukcji cellulitu. Dzięki niej następuje pobudzenie krążenia i inicjacja procesu spalania komórek tłuszczowych. Przy walce z cellulitem najbardziej skutecznymi formami aktywności fizycznej są pływanie, bieganie, aerobik w wodzie, a także nordic walking. Co istotne - nie trzeba uprawiać ich codziennie, by osiągnąć spektakularne efekty. Dlatego właśnie działa się kompleksowo - aktywność fizyczna jest jedną z wielu broni przeciw cellulitowi. Już przy aktywności 3 razy w tygodniu nasza skóra będzie ujędrniona i w zdecydowanie lepszej kondycji. Oczywiście, o ile będzie to szło w parze ze zbilansowaną dietą, pielęgnacją domową oraz profesjonalną.

Domowa pielęgnacja antycellulitowa

peeling toruń

Oprócz diety i aktywności fizycznej, bardzo istotna jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele preparatów antycellulitowych - maści, kremy, balsamy itp. Nie każdy jednak pamięta, żeby przed stosowaniem jakichkolwiek kosmetyków do walki z cellulitem odpowiednio przygotować skórę. Dzięki temu substancje aktywne będą lepiej wchłaniane, co zintensyfikuje działanie preparatów antycellulitowych. Najlepszym i najbardziej skutecznym sposobem na przygotowanie skóry do zabiegów domowych jest peeling. Można go wykonać za pomocą żelu lub przy użyciu dedykowanej do tego rękawicy peelingującej. Druga metoda ma tę przewagę, że pobudza również krążenie. Masaż warto robić bezpośrednio po kąpieli lub prysznicu, gdy skóra jest już rozgrzana. Polega on na wykonywaniu kolistych ruchów, obejmujących obszar od kostek nóg w górę, następnie brzuch, biodra, a na końcu pośladki. Oprócz tego warto regularnie ugniatać oraz szczypać miejsca objęte cellulitem. Gwarantujemy, że zabieg ten nie tylko nie zaszkodzi, ale i pomoże skórze dotkniętej tym problemem. Trzeba jednak podkreślić, że żadne kosmetyki drogeryjne czy apteczne, stosowane samodzielnie, nie zastąpią profesjonalnych zabiegów gabinetowych...

Zabiegi profesjonalne kluczem do sukcesu

Zabiegi antycellulitowe cieszą się w EndoMed - instytucie medycyny estetycznej niesłabnącą popularnością. Ma na to wpływ przede wszystkim wysoka skuteczność ich działania. Wielokrotnie słyszeliśmy od naszych Klientek, że zabiegi w naszym instytucie to tzw. kropka nad “i” - idealne uzupełnienie działań prowadzonych w domu. W swoim portfolio posiadamy m.in. drenaż limfatyczny, endermologię, karboksyterapię oraz radiofrekwencję. Mimo że zabiegi te różnią się między sobą, łączy je jedno - wysoka skuteczność w walce z cellulitem. O każdym z nich można napisać tyle, że wystarczyłoby treści na kolejny wpis na blogu. Postanowiliśmy więc kontynuować temat i stworzyć cały cykl wpisów “Przygotowanie ciała na lato z EndoMed”. Seria artykułów obejmie wszystkie te zabiegi z portfolio EndoMed - instytutu medycyny estetycznej, które pozwolą na poprawę kondycji skóry jeszcze przed latem. Jak się pewnie domyślacie, zaczynamy od cellulitu, ale poruszymy również tematy zwiększonej ilości tkanki tłuszczowej czy problemów z przebarwieniami/bliznami.


605 515 075


ul. Konstytucji 3. Maja 14
87-100 Toruń


Godziny otwarcia:
pon. - pt.: od 9:00 do 20:00

Zabiegi Anti-Aging © 2019

Wszelkie prawa zastrzeżone. Facebook Endomed

EndoMed Toruń ® Medycyna Estetyczna

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka wyłącznie do celów statycznych (Google Analytics). Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o opuszczenie strony.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym anti-aging, depilacji laserowej, endermologii, a także odchudzanie Toruń. Najnowsze urządzenia!

Ostatnia aktualizacja strony: 2019-03-26