Tysiące wykonanych zabiegów. Tysiące zadowolonych Pacjentów.
Świetnie wyszkolona i doświadczona kadra. Obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie.

Retencja wody, obrzęki

retencja wody, obrzęki, usuwanie wody z organizmu toruńObrzęki są oznaką, że nasz organizm nie funkcjonuje prawidłowo. Zatrzymywanie wody to sytuacja, gdy w naszym organizmie dochodzi do nadmiernego magazynowania wody. Zarówno pod skórą, w układzie krążenia jak i w poszczególnych organach. Wynika to z zaburzonej równowagi kwasowo-zasadowej organizmu oraz wbrew pozorom, picia zbyt małej ilości wody. Z tego powodu organizm, broniąc się przed odwodnieniem, zatrzymuje płyny w postaci wody pozakomórkowej i to właśnie ona tworzy obrzęki.

 

Nadmierne gromadzenie płynów powoduje opuchnięcia, zwłaszcza w okolicy twarzy i nóg, a nawet przyrost masy ciała. Obrzęki mogą się pojawiać o każdej porze dnia, zarówno rano jak i wieczorem. Efektem tego są opuchnięte stopy, kostki czy brzuch. Dolegliwościom tym często towarzyszą rozdrażnienie, zmęczenie, spadek koncentracji i zmienność nastrojów. W związku, z tym że ciało jest opuchnięte, mamy wrażenie nagłego przybrania na wadze.

Mówi się, że około 50-60% całkowitej masy ciała człowieka stanowi woda. Jej ilość zmienia się w zależności od tego co jemy, jak żyjemy. Przyczyn powstawania obrzęków jest wiele. Często są wynikiem zaburzeń krążenia krwi i limfy, spędzaniem długich godzin w jednej pozycji, zaburzeniami hormonalnymi w postaci napięcia przedmiesiączkowego, przemęczeniem, złą dietą. Winowajcą są także toksyny, odkładające się w organizmie w wyniku zaburzeń przemiany materii oraz zła praca nerek lub tarczycy.

W naszym instytucie oferujemy swoim klientom drenaż limfatyczny, który pomaga zlikwidować obrzęki oraz uczucie ciężkich, zmęczonych nóg.

Proponowane zabiegi:


605 515 075


ul. Konstytucji 3. Maja 14
87-100 Toruń


Godziny otwarcia:
pon. - pt.: od 9:00 do 20:00

Zabiegi Anti-Aging © 2019

Wszelkie prawa zastrzeżone. Facebook Endomed

EndoMed Toruń ® Medycyna Estetyczna

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka wyłącznie do celów statycznych (Google Analytics). Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o opuszczenie strony.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym anti-aging, depilacji laserowej, endermologii, a także odchudzanie Toruń. Najnowsze urządzenia!

Ostatnia aktualizacja strony: 2019-03-26