Tysiące wykonanych zabiegów. Tysiące zadowolonych Pacjentów.
Świetnie wyszkolona i doświadczona kadra. Obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie.

Zabiegi na łysienie, włosy

Wypadanie włosów, łysienie

wypadanie włosów, leczenie, pomoc, toruńWypadanie włosów staje się coraz bardzie powszechnym problemem, występującym u coraz młodszych osób niezależnie od płci. Przerzedzenie włosów na ogół wiąże się z pogorszeniem samooceny i złym samopoczuciem. Utrata włosów stanowi więc nie tylko problem medyczno – kosmetyczny, ale i psychologiczny. Problemem wypadania włosów najczęściej są zaburzenia hormonalne, zmniejszenie krążenia krwi w obrębie skóry głowy, brak witamin, nieprawidłowej diety.

Można wyróżnić cztery przyczyny nadmiernego wypadania włosów: filologiczne, związane z naturalnymi procesami zachodzącymi w organizmie, oraz chorobowe, spowodowane konkretną chorobą. Do przyczyn fizjologicznych należy np. utrata włosów po porodzie lub w wyniku starzenia się organizmu. Do chorobowych zaś m.in. utrata włosów w przebiegu niedoczynności tarczycy, zaburzeń hormonalnych (np. podczas menopauzy), chorób nowotworowych czy przewlekłych infekcji przebiegających z wysoką gorączką. Często spotykane jest również łysienie polekowe występujące np. po lekach na nadciśnienie, na obniżenie cholesterolu, doustnych antybiotykach i lekach przeciwtrądzikowych.

Włosy stają się cienkie i słabe, co w efekcie powoduje ich wypadanie. Każdy etap tego procesu jest wskazaniem do zastosowania terapii wzmacniającej i rewitalizującej skórę głowy.
Medycyna estetyczna oferuje zabiegi profilaktyczne jak i lecznicze tej dolegliwości.

Proponowane zabiegi:


605 515 075


ul. Konstytucji 3. Maja 14
87-100 Toruń


Godziny otwarcia:
pon. - pt.: od 9:00 do 20:00

Zabiegi Anti-Aging © 2019

Wszelkie prawa zastrzeżone. Facebook Endomed

EndoMed Toruń ® Medycyna Estetyczna

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka wyłącznie do celów statycznych (Google Analytics). Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o opuszczenie strony.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym anti-aging, depilacji laserowej, endermologii, a także odchudzanie Toruń. Najnowsze urządzenia!

Ostatnia aktualizacja strony: 2019-03-26