Tysiące wykonanych zabiegów. Tysiące zadowolonych Pacjentów.
Świetnie wyszkolona i doświadczona kadra. Obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie.

Blog

Funkcje włosów
DATA PUBLIKACJI: 2019-08-15

Bądźmy szczerzy - o włosy się na ogół dba. Szczególnie kobiety przykładają dość dużą wagę do ich wyglądu. O ile aspekt estetyczny jest, owszem, dość istotny, nie jest i nie powinien być najważniejszy. Włosy, podobnie jak skóra, pełnią przede wszystkim funkcje ochronne oraz diagnostyczne. To one zabezpieczają nas m.in. przed czynnikami zewnętrznymi, a także informują o stanie zdrowia organizmu. Funkcje włosów są na tyle ważne, że postanowiliśmy poświęcić im cały artykuł. Mamy nadzieję, że dzięki temu wzrośnie świadomość roli włosów w utrzymaniu organizmu w dobrej kondycji.

funkcje włosów, kolorowe włosy, estetyka

Podstawowe funkcje włosów

Włosy pełnią co najmniej kilka ról na skórze człowieka. Najszerzej opiszemy te najważniejsze - ochronną, diagnostyczną oraz estetyczną.

  • Ochronna - włosy chronią nas przede wszystkim przed czynnikami zewnętrznymi - zarówno mechanicznymi, chemicznymi, jak i promieniowaniem UV. Jeżeli chodzi o czynniki mechaniczne - największą rolę pełnią tu włosy na głowie. Chronią one przede wszystkim głowę i mózg jako kluczowe dla funkcjonowania człowieka. Oprócz tego, włosy zabezpieczają również całe ciało przed działaniem niskich i wysokich temperatur. Gdy jest zimno, zatrzymują ciepło w organizmie, a w czasie upału - odbijają i rozpraszają promieniowanie UV i chronią nas przed przegrzaniem. Brwi natomiast zatrzymują pot spływający z czoła i chronią tym samym oczy. Nie sposób nie wspomnieć, że włosy stanowią barierę przed zanieczyszczeniami pyłowymi powietrza, których coraz więcej w dzisiejszych czasach. Funkcja ochronna obejmuje również odbieranie bodźców dotykowych, szczególnie przez mocno unerwione mieszki włosowe.
  • Estetyczna - co jest największym atutem kobiety? Nieskazitelny uśmiech, zadbana skóra, długie nogi? Wielu mężczyzn w różnego rodzaju badaniach wskazuje właśnie na włosy. Długie czy krótkie - to jest już sprawa indywidualna. Najważniejsze, żeby były lśniące, zdrowe i zadbane. Nie da się ukryć, że kondycja włosów ma ogromny wpływ na pewność siebie i samopoczucie kobiety. Tym bardziej róbmy wszystko, żeby dodawały nam urody, a nie ją odbierały. Są jednak miejsca, w których włosy są jednak zdecydowanie niemile widziane…
  • Diagnostyczna - podobnie jak w przypadku skóry, włosy również pełnią funkcję diagnostyczną. Ich stan wskazuje na ogólną kondycję naszego organizmu, więc warto się im bacznie przyglądać. Jeśli zaobserwujesz nagłe, wzmożone wypadanie włosów lub ich zdecydowane osłabienie, warto udać się do lekarza. Dlaczego? Może być to objaw choroby. Dobrze również wiedzieć, że skład naszych włosów bardzo dużo mówi nie tylko o naszym zdrowiu, ale i nawykach. To właśnie we włosach magazynowane są m.in. pierwiastki. Dzięki ich analizie można ocenić chociażby to, jak się odżywiamy i czy nie występują u nas zaburzenia elektrolitowe. A czy wiesz, że na podstawie budowy i składu włosa można nawet stwierdzić obecność narkotyków w organizmie? Jak widać, włosy są doskonałym “miernikiem” stanu naszego zdrowia (i nie tylko).
wlosy, diagnostyka

Jak usunąć niechciane owłosienie?

Jeszcze nie tak dawno temu nie istniała skuteczna metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia na całe życie. Obecnie technologia idzie tak mocno do przodu, że jest to możliwe. Depilacja laserowa za pomocą lasera diodowego Palomar Vectus to udoskonalona wersja systemu Light Sheer Duet. Umożliwia całkowicie bezpieczne i bezbolesne usuwanie owłosienia z nawet najtrudniej dostępnych miejsc na ciele. Zabieg ten posiadamy w swojej bogatej ofercie. Co istotne - dzięki dofinansowaniu, zabiegi depilacji laserowej Palomar Vectus są tańsze dla Klientów EndoMed nawet o 70%.

Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu trwałego efektu gładkiej skóry, zapraszamy na bezpłatną konsultację w Instytucie medycyny estetycznej EndoMed w Toruniu.

Blog

pogodne, dojrzałe kobiety

Starzenie się skóry - jak sobie z nim radzić?

Proces starzenia się skóry jest nieunikniony. Rozpoczyna się wraz z osiągnięciem dojrzałości i trwa aż do końca naszego życia. Niestety, często jest ono niepotrzebnie przyspieszone przez niewłaściwą pielęgnację.

depilacja wybór

Depilacja zbędnego owłosienia - która najbardziej skuteczna?

Kto z nas nie chciałby posiadać idealnie gładkiego ciała? Niechciane owłosienie jest bardzo kłopotliwe i potrafi zdecydowanie pogorszyć nasze samopoczucie.

Depilacja laserowa Palomar Vectus Toruń

DEPILACJA LASEROWA - CIESZ SIĘ GŁADKĄ SKÓRĄ PRZEZ CAŁE ŻYCIE

Depilacja laserowa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych i instytutach medycyny estetycznej.
Co wpływa na jej ogromną popularność?

wlosy 3d, fazy cyklu, metody pozbycia

FAZY CYKLU
WŁOSÓW OD A DO Z

Czy wiesz, że od powstania włosa do jego wypadnięcia może minąć nawet 6 lat? To dużo czy mało?

wlosy, funkcje, metody pozbycia

FUNKCJE
WŁOSÓW

Bądźmy szczerzy - o włosy się na ogół dba. Szczególnie kobiety przykładają dość dużą wagę do ich wyglądu.

wlosy, funkcje, metody pozbycia

BUDOWA
I TYPY WŁOSÓW

Włosy posiadamy je przez całe życie - począwszy od narodzin aż do dnia śmierci. Mogą występować niemal na całym ciele.

ochrona uva uvb

OCHRONA
SKÓRY PRZED SŁOŃCEM

Jaką porę roku lubisz najbardziej? Albo inaczej - jak sądzisz - jaka pora roku jest najbardziej łaskawa dla Twojej skóry?

walka z cellulitem toruń

WALKA
Z CELLULITEM

Cellulit, czyli pomarańczowa skórka wielu kobietom spędza sen z powiek. Jak i dlaczego powstaje oraz w jaki...

usuwanie cellulitu toruń

PRZYGOTOWANIE CIAŁA DO LATA Z ENDOMED, CZ. I

Dziś pierwszy dzień wiosny. Jako że robi się coraz cieplej, zaczynamy coraz śmielej pokazywać swoje ciało.

endermologia lpg alliance lab toruń

PRZYGOTOWANIE CIAŁA DO LATA Z ENDOMED, CZ. II

Cellulit to dość wymagający przeciwnik, ale można z nim wygrać. Trzeba jednak działać wielotorowo.

endermologia toruń

PRZYGOTOWANIE CIAŁA DO LATA Z ENDOMED, CZ. III

Endermologia w EndoMed - jedna technologia = dwa sposoby redukcji cellulitu...

endermologia toruń

BUDOWA
I FUNKCJE SKÓRY

Który organ ludzkiego ciała jest największy? Pewnie niewiele osób wymieniłoby skórę a to właśnie o nią chodzi...


605 515 075


ul. Konstytucji 3. Maja 14
87-100 Toruń


Godziny otwarcia:
pon. - pt.: od 9:00 do 20:00

Zabiegi Anti-Aging © 2019

Wszelkie prawa zastrzeżone. Facebook Endomed

EndoMed Toruń ® Medycyna Estetyczna

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka wyłącznie do celów statycznych (Google Analytics). Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o opuszczenie strony.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym anti-aging, depilacji laserowej, endermologii, a także odchudzanie Toruń. Najnowsze urządzenia!

Ostatnia aktualizacja strony: 2019-09-07, 10:34