Tysiące wykonanych zabiegów. Tysiące zadowolonych Pacjentów.
Świetnie wyszkolona i doświadczona kadra. Obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie.

Blog

FAZY CYKLU WŁOSÓW OD A DO Z
DATA PUBLIKACJI: 2019-08-17

Czy wiesz, że od momentu powstania włosa do jego wypadnięcia może minąć nawet 6 lat? To dużo czy mało? Biorąc pod uwagę, że każdego dnia wypada nam nawet 100 włosów, widać, że ich “rotacja” jest dość duża. Włosy podlegają różnym stadium rozwoju. W każdym mieszku następują po sobie trzy kolejne fazy - anagen, katagen i telogen. Cały ten proces nazywany jest cyklem włosowym. W związku z faktem, że zagadnienie to jest bardzo ciekawe i złożone, postanowiliśmy poświęcić mu nieco więcej czasu…

Fazy cyklu włosa jak okresy w życiu człowieka...

Fazy cyklu włosa są niekiedy porównywane do okresów w życiu człowieka. Wszystko zaczyna się fazą wzrostu, by wejść w fazę przejściową i zakończyć fazą spoczynku. Każda z nich jest istotna, ale przebiega inaczej.

fazy cyklu włosa, agangen, katagen, telogen
  • Faza wzrostu włosa - ANAGEN - anagen, czyli faza wzrostu włosa jest okresem znaczącego wzrostu włosa i rozmnażania komórek w jego korzeniu. Dotyczy ona przede wszystkim włosów, znajdujących się na skórze głowy. Trwa między 3 a 6 lat. W trakcie fazy wzrostu następuje produkcja barwnika związanego z kolorem włosa. Dochodzi do syntezy dwóch typów melaniny: żółtoczerwonej feomelaniny i brązowoczarnej eumelaniny. Melanocyty, które odpowiadają za pigmentację łodygi, znajdują się w pobliżu brodawki włosa. Pigment jest transferowany przede wszystkim do kory włosa, zdecydowanie rzadziej - do rdzenia, a incydentalnie - do powłoczki.
  • Faza przejściowa - KATAGEN - w porównaniu do anagenu, trwającego kilka lat, faza przejściowa (inaczej - inwolucji) jest bardzo krótka. Obejmuje okres od kilku dni do dwóch tygodni. W tej fazie znajduje się jedynie między 0,5 a 1% włosów. To wtedy następuje oddzielenie brodawki włosa i zahamowaniu ulega wytwarzanie melaniny. Opuszka zaczyna proces rogowacenia, co skutkuje powstaniem wybrzuszenia (kolby), złożonego z nieaktywnych komórek.
  • Faza spoczynku - TELOGEN - jeżeli chodzi o czas trwania, telogen, czyli faza spoczynku, plasuje się między najdłuższym anagenem i krótkim katagenem. Trwa od kilku tygodni do 4 miesięcy. Faza ta obejmuje maksymalnie 20% włosów. W tym okresie z górną częścią mieszka nic się nie dzieje, ale martwy, już zrogowaciały włos przenosi się bliżej powierzchni, tworząc kolbę. W końcowym etapie fazy spoczynku brodawka przybliża się do komórek macierzystych osłonki zewnętrznej włosa w miejscu nazywanym opuszką/wybrzuszeniem. Stymuluje to powstanie nowych macierzy włosa. Wtedy włąśnie faza spoczynku płynnie przechodzi w fazę wzrostu - włos wypada, by ustąpić miejsca nowemu.

Od czego zależy cykl wzrostu włosa?

Cykl wzrostu włosa zależy od bardzo wielu czynników. Niektóre są od nas niezależne, jak np. wiek, płeć czy cechy dziedziczne. Na inne możemy jednak wpłynąć, jak np. stan zdrowia czy kondycję psychiczną. Mówi się, że włosy rosną najbardziej dynamicznie między 16. a 24. rokiem życia, w trakcie spoczynku i latem. Jak jest naprawdę? To kwestia na tyle indywidualna, że ciężko stawiać tego typu hipotezy.

Fazy cyklu włosa a depilacja laserowa

wlosy, diagnostyka

Jak mają się fazy cyklu włosa do poddawania się zabiegom depilacji niechcianego owłosienia? Nie ma to najmniejszego wpływu na proces depilacji laserowej. Jedno jest pewne - jeżeli podjęłaś już decyzję o usunięciu uciążliwych włosków, skorzystaj z jak najbardziej skutecznej (i sprawdzonej) metody. Warto zainwestować w coś, co na pewno przyniesie efekty i spowoduje usunięcie włosów już na całe życie. Takim zabiegiem jest depilacja laserowa laserem diodowym Palomar Vectus. Tę udoskonaloną wersję systemu Light Sheer Duet posiadamy na swoim wyposażeniu. Jeżeli chciałabyś dowiedzieć się czegoś więcej o zabiegu i potwierdzić jego skuteczność, zachęcamy do odwiedzenia podstrony przeznaczonej temu tematowi. Możesz również zapisać się na bezpłatną konsultację z fachowym personelem Instytutu medycyny estetycznej EndoMed w Toruniu.

Blog

laser frakcyjny Toruń

Laser frakcyjny ablacyjny a laser frakcyjny nieablacyjny - czym się różnią?

Proponujemy zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego, które charakteryzują się wysoką efektywnością i szybkim działaniem. W naszej bogatej ofercie posiadamy zarówno zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego ablacyjnego, jak i nieablacyjnego.

fotoodmładzanie Toruń

FOTOODMŁADZANIE LASEROWE TWARZY – SEKRETNY ZABIEG ŚWIATOWYCH GWIAZD

Każda kobieta chyba marzy o pięknej, młodo wyglądającej skórze przez całe życie… Czy jest to możliwe? Oczywiście, że tak! Obecnie medycyna estetyczna jest tak zaawansowana, że istnieje wiele zabiegów, które skutecznie walczą...

blizny potrądzikowe jak leczyć Toruń

Niechciana pamiątka po trądziku – blizny potrądzikowe

Aż 85% osób między 12. a 24. rokiem życia boryka się z trądzikiem - w mniejszym lub większym stopniu. Niestety, coraz częściej poza przykrymi wspomnieniami, pozostają po nim także uciążliwe do wyleczenia blizny.

Laserowe usuwanie tatuażu Toruń

Nieudany tatuaż to już nie problem – poznaj siłę lasera Q-switched

W młodości wykonałaś tatuaż, którego dzisiaj nie chciałabyś już pokazywać? A może zaufałaś niesprawdzonemu studio tatuażu i obecnie - zamiast zdobić - malowidło Cię jedynie szpeci? Nic staconego!

Usuwanie pajączków na nogach Toruń

Problem rozszerzonych naczynek na nogach (teleangiektazje)

Terapia laserowa w połączeniu ze zmianą nawyków i stylu życia jest kluczowa do osiągnięcia sukcesu w usuwaniu tzw. "pajączków" na nogach. Ich inną nazwą są teleangiektazje. Ich przyczyna jest nie tylko genetyczna...

Usuwanie przebarwień skóry Toruń

zabiegi, dzięki którym pozbędziesz się przebarwień

W naszej ofercie świadczymy szereg zabiegów, które doskonale radzą sobie z przebarwieniami. Nie pozwól, żeby te ciemne, nieestetyczne plamy, występujące głównie na czole, policzkach i nosie, skutecznie obniżały Twój nastrój!

DYE-VL Toruń

Pozbądź się rumienia i pajączków na twarzy

Rumień i tzw. pajączki to problemy skórne, których trudno nie zauważyć już na pierwszy rzut oka. Oczywiście, można je zamaskować makijażem, ale równolegle warto z nimi walczyć. Jak?
Oto odpowiedź...

Radiofrekwencja Accent Prime Toruń

Radiofrekwencja skutecznym pogromcą cellulitu

Najprościej rzecz ujmując - radiofrekwencja to zabieg, w trakcie którego wykorzystuje się system fal radiowych (RF). Jest on tak skuteczny, że bardzo często określa się go mianem “rewolucyjnego”...

Karboksyterapia Toruń

Karboksyterapia w walce z cellulitem

Jak powinna wyglądać walka z cellulitem? Czy odpowiednia dieta, aktywność fizyczna i domowa pielęgnacja będą wystarczające, by pokonać go do lata, na lata? Zabieg karboksyterapii przynosi efekty już od pierwszego zabiegu.

Accent Prime Toruń

Kawitacja ultradźwiękowa ACCENT PRIME

W EndoMed wykorzystujemy najwyższej klasy urządzenia medyczne, które pozwalają na osiągnięcie spektakularnych i trwałych efektów bez bólu i wielu wyrzeczeń. Kawitacja ultradźwiękowa ACCENT PRIME.

kriolipoliza

Kriolipoliza - spełnij marzenie - szczupłe ciało!

Czy zdarzyło Ci się schudnąć dużo w krótkim okresie i jeszcze szybciej przytyć na nowo? Efekt jo-jo dopada zdecydowaną większość osób, które stosują drastyczne diety odchudzające.

blizna na brzuchu

Blizny i rozstępy jako uciążliwe problemy skóry

Blizny i rozstępy to defekty skóry, które są bardzo często przyczyną wielu kompleksów. W każdej aptece czy drogerii można znaleźć wiele “cudownych” specyfików, redukujących - mniej lub bardziej - te problemy skóry.

pogodne, dojrzałe kobiety

Starzenie się skóry - jak sobie z nim radzić?

Proces starzenia się skóry jest nieunikniony. Rozpoczyna się wraz z osiągnięciem dojrzałości i trwa aż do końca naszego życia. Niestety, często jest ono niepotrzebnie przyspieszone przez niewłaściwą pielęgnację.

depilacja wybór

Depilacja zbędnego owłosienia - która najbardziej skuteczna?

Kto z nas nie chciałby posiadać idealnie gładkiego ciała? Niechciane owłosienie jest bardzo kłopotliwe i potrafi zdecydowanie pogorszyć nasze samopoczucie.

Depilacja laserowa Palomar Vectus Toruń

DEPILACJA LASEROWA - CIESZ SIĘ GŁADKĄ SKÓRĄ PRZEZ CAŁE ŻYCIE

Depilacja laserowa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych i instytutach medycyny estetycznej.

wlosy 3d, fazy cyklu, metody pozbycia

FAZY CYKLU
WŁOSÓW OD A DO Z

Czy wiesz, że od powstania włosa do jego wypadnięcia może minąć nawet 6 lat? To dużo czy mało?

wlosy, funkcje, metody pozbycia

FUNKCJE
WŁOSÓW

Bądźmy szczerzy - o włosy się na ogół dba. Szczególnie kobiety przykładają dość dużą wagę do ich wyglądu.

wlosy, funkcje, metody pozbycia

BUDOWA
I TYPY WŁOSÓW

Włosy posiadamy je przez całe życie - począwszy od narodzin aż do dnia śmierci. Mogą występować niemal na całym ciele.

ochrona uva uvb

OCHRONA
SKÓRY PRZED SŁOŃCEM

Jaką porę roku lubisz najbardziej? Albo inaczej - jak sądzisz - jaka pora roku jest najbardziej łaskawa dla Twojej skóry?

walka z cellulitem toruń

WALKA
Z CELLULITEM

Cellulit, czyli pomarańczowa skórka wielu kobietom spędza sen z powiek. Jak i dlaczego powstaje oraz w jaki...

usuwanie cellulitu toruń

PRZYGOTOWANIE CIAŁA DO LATA Z ENDOMED, CZ. I

Dziś pierwszy dzień wiosny. Jako że robi się coraz cieplej, zaczynamy coraz śmielej pokazywać swoje ciało.

endermologia lpg alliance lab toruń

PRZYGOTOWANIE CIAŁA DO LATA Z ENDOMED, CZ. II

Cellulit to dość wymagający przeciwnik, ale można z nim wygrać. Trzeba jednak działać wielotorowo.

endermologia toruń

PRZYGOTOWANIE CIAŁA DO LATA Z ENDOMED, CZ. III

Endermologia w EndoMed - jedna technologia = dwa sposoby redukcji cellulitu...

endermologia toruń

BUDOWA
I FUNKCJE SKÓRY

Który organ ludzkiego ciała jest największy? Pewnie niewiele osób wymieniłoby skórę a to właśnie o nią chodzi...

Serdecznie zapraszamy także Klientów z miejscowości: Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz. Oferujemy zabiegi depilacji laserowej, endermologii, laserowego usuwawnia tatuaży oraz makijażu permanentnego oraz wiele, wiele innych zabiegów w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do nawiązania kontaktu. Sprawimy, że poczujesz się lepiej!

lokalizacja endomed depilacja laserowa

ul. Konstytucji 3. Maja 14
87-100 Toruń

godziny otwarcia depilacji laserowej

Godziny otwarcia:
pon. - pt.: od 9:00 do 20:00

Zabiegi Anti-Aging © 2021

EndoMed ® Toruń, Wszelkie prawa zastrzeżone
Medycyna Estetyczna
Laserowe usuwanie owłosienia • Endermologia Toruń

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka wyłącznie do celów statycznych (Google Analytics). Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o opuszczenie strony.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym anti-aging, depilacji laserowej, endermologii, a także odchudzanie Toruń. Najnowsze urządzenia!