Tysiące wykonanych zabiegów. Tysiące zadowolonych Pacjentów.
Świetnie wyszkolona i doświadczona kadra. Obsługa Pacjenta na najwyższym poziomie.

Blog

Depilacja zbędnego owłosienia
która najbardziej skuteczna?
DATA PUBLIKACJI: 2019-09-07

Kto z nas nie chciałby posiadać idealnie gładkiego ciała? Niechciane owłosienie jest bardzo kłopotliwe i potrafi zdecydowanie pogorszyć nasze samopoczucie. Nogi, pachy i okolica bikini - w tych miejscach najczęściej się depilujemy. Istnieje wiele metod usuwania zbędnego owłosienia - mniej lub bardziej skutecznych. Jak wybrać najlepszą dla siebie?

depilacja laserowa wybor

Rodzaje depilacji - czym się różnią?

Generalnie każdą metodę depilacji możemy zaklasyfikować jako mechaniczną, chemiczną lub laserową. Różnią się one sposobem wykonania, rezultatem (czasowym bądź trwałym) oraz bolesnością. Postaramy się opisać obiektywnie wszystkie najczęściej stosowane typy depilacji. Mamy nadzieję, że dzięki temu łatwiej Ci będzie podjąć decyzję, która jest idealna dla Ciebie.

Depilacja mechaniczna - skuteczna, ale powodująca podrażnienia

Depilacja mechaniczna jest dość prosta do wykonania nawet w warunkach domowych. Daje jednak efekty jedynie czasowe i może spowodować bolesne podrażnienia. Wystrzegaj się więc jej w przypadku wrażliwej skóry. Sprawdzi się za to, gdy potrzebujesz efektu “na za 5 minut”. Do jej rodzajów zaliczamy depilację maszynką, depilatorem, plastrem z woskiem, woskiem na ciepło oraz pastą cukrową.

depilacja plastry

Rodzaje depilacji:

  • Maszynka do golenia - depilacja maszynką do golenia jest stosowana przez kobiety i mężczyzn na całym świecie. Mimo że ta metoda pozwala na szybkie i skuteczne usunięcie zbędnego owłosienia, często już na drugi dzień nasza skóra zaczyna na nowo zarastać włoskami. Depilacja maszynką do golenia doskonale sprawdza się w sytuacji, gdy potrzebujesz efektów “na już”, np. tuż przed ważnym wydarzeniem. Jeżeli masz ciemne, grube owłosienie, musisz się jednak liczyć z ryzykiem wrastania włosków.
  • Depilator mechaniczny - depilator to urządzenie wielokrotnego użytku, umożliwiające usuwanie włosków razem z cebulkami. Teoretycznie gładka skóra utrzymuje się po takim zabiegu nawet 4 tygodni, ale wszystko zależy od rodzaju Twojego owłosienia. Warto pamiętać, że każda kolejna depilacja depilatorem mechanicznym powoduje, że włoski, które odrastają są słabsze i jest ich mniej. Mimo że okres 4 tygodni gładkiej skóry brzmi obiecująco, należy wziąć pod uwagę, podobnie jak w przypadku depilacji maszynką, ryzyko wrastania włosków oraz podrażnień. Oprócz tego, depilatora, z uwagi na bolesność zabiegu, nie używa się na całe ciało. Do miejsc szczególnie wrażliwych zaleca się zastosowanie innych metod depilacji.
  • Plaster z woskiem - plastry z woskiem są również dość popularnym sposobem depilacji. Różnią się one od siebie rozmiarem i kształtem. Umożliwiają depilację niemal całego ciała. Stosuje się je na zimno, jedynie po rozgrzaniu w dłoniach. Co istotne - warunkiem koniecznym do ich aplikacji jest posiadanie włosków odpowiedniej długości. Podobnie jak w przypadku depilatora, metoda ta pozostawia gładką skórę do 3-4 tygodni. Niestety, dość często efektem ubocznym zastosowania plastrów z woskiem jest występowanie podrażnień.
  • Wosk na ciepło - Zabieg woskiem na ciepło, z uwagi na ryzyko poparzeń, wykonywany jest w większości jedynie w salonach kosmetycznych. Efekt depilacji utrzymuje się maksymalnie miesiąc, jednak, podobnie jak w przypadku depilatora, włoski odrastają słabsze i w mniejszej ilości. Metoda ta, mimo że skuteczna, jest dość bolesna.
  • Pasta cukrowa - Zabieg pastą cukrową jest zdecydowanie bardziej naturalną metodą depilacji i mniej bolesną niż woskiem na ciepło. Pastę cukrową można stosować nawet do najkrótszych włosków. Zabieg ten jest polecany głównie osobom o bardzo wrażliwej skórze z uwagi na minimalne ryzyko podrażnień skóry. Pastę cukrową można stosować na gorąco lub zimno. Efekty zabiegu utrzymują się przez 2-3 tygodnie, a ilość odrastających włosków jest coraz mniejsza po każdej kolejnej depilacji.
depilacja plastry

Depilacja chemiczna - krótkotrwałe efekty bez ryzyka wrastania włosków

Depilacja chemiczna (inaczej - czasowa) polega na aplikacji na niechciane włoski preparatu do depilacji (np. kremu czy pianki). Można ją wykonywać bez problemu w warunkach domowych, jest przeznaczona nawet dla osób, które posiadają skłonności do zapalenia mieszka włosowego. Zabieg jest bezbolesny, ale daje krótkotrwałe efekty (włoski pojawiają się już po kilku dniach od depilacji).

Depilacja laserowa - efekt na całe życie jest możliwy!

Depilacja laserowa to zabieg, wykonywany przez doświadczony personel gabinetów kosmetologicznych. Wiązka lasera, wnikając w głębokie warstwy skóry, niszczy cebulki włosów z korzeniami. Zabiegi depilacji laserowej wykonuje się co 4-8 tygodni, w zależności od rodzaju owłosienia i oczekiwanych efektów. Kluczem do trwałego pozbycia się niechcianych włosków jest wybór odpowiedniego miejsca zabiegu…

EndoMed - u nas robimy to dobrze!

depilacja vectus

Instytut medycyny estetycznej EndoMed w Toruniu to miejsce, w którym zabieg depilacji laserowej jest zawsze poprzedzony wizytą konsultacyjną. Wspólnie z Klientką eliminujemy przeciwwskazania do wykonania laserowej i ustalamy częstotliwość zabiegów. W toruńskim EndoMed pracuje jedynie wykwalifikowany, stale szkolący się personel. Dzięki temu masz pewność, że depilacja laserowa zostanie wykonana w odpowiedni sposób, bez ryzyka niepożądanych efektów pozabiegowych. Co dość rzadko spotykane - najwyższa jakość występuje w EndoMed w parze z bardzo atrakcyjną ceną. Dzięki uzyskaniu dofinansowania, ceny zabiegów depilacji laserowej są u nas nawet o 70% niższe. Zapraszamy do kontaktu i rezerwacji terminów zabiegów. Gładka skóra przez całe życie jest możliwa!

DOŁĄCZ DO GRONA NASZYCH ZADOWOLNYCH KLIENTÓW: Depilacja laserowa

Blog

laser frakcyjny Toruń

Laser frakcyjny ablacyjny a laser frakcyjny nieablacyjny - czym się różnią?

Proponujemy zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego, które charakteryzują się wysoką efektywnością i szybkim działaniem. W naszej bogatej ofercie posiadamy zarówno zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego ablacyjnego, jak i nieablacyjnego.

fotoodmładzanie Toruń

FOTOODMŁADZANIE LASEROWE TWARZY – SEKRETNY ZABIEG ŚWIATOWYCH GWIAZD

Każda kobieta chyba marzy o pięknej, młodo wyglądającej skórze przez całe życie… Czy jest to możliwe? Oczywiście, że tak! Obecnie medycyna estetyczna jest tak zaawansowana, że istnieje wiele zabiegów, które skutecznie walczą...

blizny potrądzikowe jak leczyć Toruń

Niechciana pamiątka po trądziku – blizny potrądzikowe

Aż 85% osób między 12. a 24. rokiem życia boryka się z trądzikiem - w mniejszym lub większym stopniu. Niestety, coraz częściej poza przykrymi wspomnieniami, pozostają po nim także uciążliwe do wyleczenia blizny.

Laserowe usuwanie tatuażu Toruń

Nieudany tatuaż to już nie problem – poznaj siłę lasera Q-switched

W młodości wykonałaś tatuaż, którego dzisiaj nie chciałabyś już pokazywać? A może zaufałaś niesprawdzonemu studio tatuażu i obecnie - zamiast zdobić - malowidło Cię jedynie szpeci? Nic staconego!

Usuwanie pajączków na nogach Toruń

Problem rozszerzonych naczynek na nogach (teleangiektazje)

Terapia laserowa w połączeniu ze zmianą nawyków i stylu życia jest kluczowa do osiągnięcia sukcesu w usuwaniu tzw. "pajączków" na nogach. Ich inną nazwą są teleangiektazje. Ich przyczyna jest nie tylko genetyczna...

Usuwanie przebarwień skóry Toruń

zabiegi, dzięki którym pozbędziesz się przebarwień

W naszej ofercie świadczymy szereg zabiegów, które doskonale radzą sobie z przebarwieniami. Nie pozwól, żeby te ciemne, nieestetyczne plamy, występujące głównie na czole, policzkach i nosie, skutecznie obniżały Twój nastrój!

DYE-VL Toruń

Pozbądź się rumienia i pajączków na twarzy

Rumień i tzw. pajączki to problemy skórne, których trudno nie zauważyć już na pierwszy rzut oka. Oczywiście, można je zamaskować makijażem, ale równolegle warto z nimi walczyć. Jak?
Oto odpowiedź...

Radiofrekwencja Accent Prime Toruń

Radiofrekwencja skutecznym pogromcą cellulitu

Najprościej rzecz ujmując - radiofrekwencja to zabieg, w trakcie którego wykorzystuje się system fal radiowych (RF). Jest on tak skuteczny, że bardzo często określa się go mianem “rewolucyjnego”...

Karboksyterapia Toruń

Karboksyterapia w walce z cellulitem

Jak powinna wyglądać walka z cellulitem? Czy odpowiednia dieta, aktywność fizyczna i domowa pielęgnacja będą wystarczające, by pokonać go do lata, na lata? Zabieg karboksyterapii przynosi efekty już od pierwszego zabiegu.

Accent Prime Toruń

Kawitacja ultradźwiękowa ACCENT PRIME

W EndoMed wykorzystujemy najwyższej klasy urządzenia medyczne, które pozwalają na osiągnięcie spektakularnych i trwałych efektów bez bólu i wielu wyrzeczeń. Kawitacja ultradźwiękowa ACCENT PRIME.

kriolipoliza

Kriolipoliza - spełnij marzenie - szczupłe ciało!

Czy zdarzyło Ci się schudnąć dużo w krótkim okresie i jeszcze szybciej przytyć na nowo? Efekt jo-jo dopada zdecydowaną większość osób, które stosują drastyczne diety odchudzające.

blizna na brzuchu

Blizny i rozstępy jako uciążliwe problemy skóry

Blizny i rozstępy to defekty skóry, które są bardzo często przyczyną wielu kompleksów. W każdej aptece czy drogerii można znaleźć wiele “cudownych” specyfików, redukujących - mniej lub bardziej - te problemy skóry.

pogodne, dojrzałe kobiety

Starzenie się skóry - jak sobie z nim radzić?

Proces starzenia się skóry jest nieunikniony. Rozpoczyna się wraz z osiągnięciem dojrzałości i trwa aż do końca naszego życia. Niestety, często jest ono niepotrzebnie przyspieszone przez niewłaściwą pielęgnację.

depilacja wybór

Depilacja zbędnego owłosienia - która najbardziej skuteczna?

Kto z nas nie chciałby posiadać idealnie gładkiego ciała? Niechciane owłosienie jest bardzo kłopotliwe i potrafi zdecydowanie pogorszyć nasze samopoczucie.

Depilacja laserowa Palomar Vectus Toruń

DEPILACJA LASEROWA - CIESZ SIĘ GŁADKĄ SKÓRĄ PRZEZ CAŁE ŻYCIE

Depilacja laserowa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych i instytutach medycyny estetycznej.

wlosy 3d, fazy cyklu, metody pozbycia

FAZY CYKLU
WŁOSÓW OD A DO Z

Czy wiesz, że od powstania włosa do jego wypadnięcia może minąć nawet 6 lat? To dużo czy mało?

wlosy, funkcje, metody pozbycia

FUNKCJE
WŁOSÓW

Bądźmy szczerzy - o włosy się na ogół dba. Szczególnie kobiety przykładają dość dużą wagę do ich wyglądu.

wlosy, funkcje, metody pozbycia

BUDOWA
I TYPY WŁOSÓW

Włosy posiadamy je przez całe życie - począwszy od narodzin aż do dnia śmierci. Mogą występować niemal na całym ciele.

ochrona uva uvb

OCHRONA
SKÓRY PRZED SŁOŃCEM

Jaką porę roku lubisz najbardziej? Albo inaczej - jak sądzisz - jaka pora roku jest najbardziej łaskawa dla Twojej skóry?

walka z cellulitem toruń

WALKA
Z CELLULITEM

Cellulit, czyli pomarańczowa skórka wielu kobietom spędza sen z powiek. Jak i dlaczego powstaje oraz w jaki...

usuwanie cellulitu toruń

PRZYGOTOWANIE CIAŁA DO LATA Z ENDOMED, CZ. I

Dziś pierwszy dzień wiosny. Jako że robi się coraz cieplej, zaczynamy coraz śmielej pokazywać swoje ciało.

endermologia lpg alliance lab toruń

PRZYGOTOWANIE CIAŁA DO LATA Z ENDOMED, CZ. II

Cellulit to dość wymagający przeciwnik, ale można z nim wygrać. Trzeba jednak działać wielotorowo.

endermologia toruń

PRZYGOTOWANIE CIAŁA DO LATA Z ENDOMED, CZ. III

Endermologia w EndoMed - jedna technologia = dwa sposoby redukcji cellulitu...

endermologia toruń

BUDOWA
I FUNKCJE SKÓRY

Który organ ludzkiego ciała jest największy? Pewnie niewiele osób wymieniłoby skórę a to właśnie o nią chodzi...

Serdecznie zapraszamy także Klientów z miejscowości: Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz. Oferujemy zabiegi depilacji laserowej, endermologii, laserowego usuwawnia tatuaży oraz makijażu permanentnego oraz wiele, wiele innych zabiegów w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do nawiązania kontaktu. Sprawimy, że poczujesz się lepiej!

lokalizacja endomed depilacja laserowa

ul. Konstytucji 3. Maja 14
87-100 Toruń

godziny otwarcia depilacji laserowej

Godziny otwarcia:
pon. - pt.: od 9:00 do 20:00

Zabiegi Anti-Aging © 2021

EndoMed ® Toruń, Wszelkie prawa zastrzeżone
Medycyna Estetyczna
Laserowe usuwanie owłosienia • Endermologia Toruń

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka wyłącznie do celów statycznych (Google Analytics). Jeśli nie wyrażasz zgody, prosimy o opuszczenie strony.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym anti-aging, depilacji laserowej, endermologii, a także odchudzanie Toruń. Najnowsze urządzenia!