EndoMed - Instytut Medycyny Estetycznej
ul. Konstytucji 3-go Maja 14,
87-100 Toruń, 605 515 075

KAWITACJA ULTRADŹWIĘKOWA - ACCENT ULTRA

Niezdrowy tryb życia, siedząca praca i brak czasu na wymaganą aktywność fizyczną są najczęstszymi przyczynami niezadowolenia z naszej sylwetki. Do niedawna by uzyskać szybki i wyraźny efekt odchudzenia kobiety decydowały się na zabiegi chirurgiczne. Współczesna medycyna estetyczna wychodzi na przeciw tym metodom, proponując zabieg bezinwazyjny o równie spektakularnych efektach.

Kawitacja ultradźwiękowa to skuteczna, ciesząca się coraz większą popularnością metoda redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej. Kierowana jest do osób, które borykają się z nagromadzeniem tłuszczu w miejscach kłopotliwych, takich jak: ramiona, okolice kolan, uda, boczki czy brzuch.

Jest to metoda bezinwazyjna, polegająca na wykorzystaniu ultradźwięków w zjawisku kawitacji, czyli implozji komórek. Fale emitowane przez głowicę urządzenia, docierają do komórek tłuszczowych i rozrywają ich błony. Rozerwanie błon komórkowych komórek tłuszczowych (adipocytów) powoduje ich trwałe zniszczenie. Uwolniony w ten sposób tłuszcz w postaci trójglicerydów wydostaje się na zewnątrz do przestrzeni międzykomórkowej. Około 70% całkowitej ilości trójglicerydów wchłaniana jest poprzez sieć naczyń włosowatych i transportowana do wątroby, gdzie następuje ich rozkład w wyniku procesów metabolicznych. Pozostałe 30% rozkładane jest przez makrofagi – czyli komórki układu odpornościowego.

Po zabiegu wykonuje się drenaż limfatyczny, aby pobudzić metabolizm i ułatwić usunięcie tłuszczu z organizmu podczas zwykłych czynności fizjologicznych takich jak spalanie czy wydalanie. Odpowiednio dobrana częstotliwość fal sprawia, że trafiają one wyłącznie w miejsca z nagromadzoną tkanką tłuszczową, nie niszcząc przy tym tkanek sąsiadujących. Zabieg jest przyjemny i bezbolesny. Specjaliści kawitację ultradźwiękową nazywają alternatywą dla liposukcji, co odnajduje swoje pokrycie w fakcie, że już po serii 6 zabiegów, wspomaganej dużą ilością płynów, efekty są spektakularne.