EndoMed - Instytut Medycyny Estetycznej
ul. Konstytucji 3-go Maja 14,
87-100 Toruń, 605 515 075

TECHNOLOGIA IR

Z wiekiem spada drastycznie ilość kolagenu i elastyny w skórze. Zaczynają pojawiać się zmarszczki i bruzdy, skóra zaczyna wiotczeć, traci elastyczność i staje się coraz bardziej podatna na działanie siły grawitacji. Proces ten można jednak powstrzymać, a istniejące już zmarszczki i niedoskonałości zlikwidować za pomocą zabiegu wykonywanego przy pomocy Zaffiro.

Urządzenie emitując promieniowanie podczerwone IR o specjalnie dobranej długości fali (750-1800 nm) powoduje jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej do temperatury 65°C ze stałym, ochronnym chłodzeniem powierzchniowym naskórka bezpośrednio przed i po emisji IR. Efekt termiczny, zachodzący w dolnych warstwach skóry, powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, co skutkuje ich gwałtownym skurczeniem się do pierwotnej długości (widoczne w trakcie i po zabiegu). W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie oraz elastyczność. Zmianom ulega również jej struktura: zmarszczki zostają wygładzone, co widać już po paru chwilach od rozpoczęcia zabiegu (I ETAP). Drugim, długofalowym skutkiem, jest pobudzenie i stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Zwiększona zostaje o około 30 procent produkcja kolagenu, co daje efekt zwiększenia gęstości skóry i liftingu. Proces tworzenia się kolagenu (neokolagenogeneza) następuje stopniowo, stąd końcowy i trwały efekt odmłodzenia i liftingu skóry uzyskujemy 3-6 miesięcy po zabiegu (II ETAP).

MECHANIZM FOTOINDUKOWANEGO ODMŁADZANIA SKÓRNEGO

PRZEBIEG ZABIEGU

Po oczyszczeniu skóry, nakładany jest specjalny chłodzący żel, który chroni naskórek, przewodzi energię fal podczerwieni do skóry oraz ułatwia operowanie głowicą. Głowica wykonana ze szlachetnego szkła szafirowego emitująca światło podczerwone przykładana jest do skóry pacjenta.

Pierwsza faza zabiegu Zaffiro rozpoczyna się schłodzeniem skóry w celu przygotowania jej do działania promieniowania IR i ochrony naskórka przed poparzeniem. Następnie, zawarty w skórze właściwej kolagen, zostaje podgrzany przy użyciu szafirowej głowicy emitującej podczerwień. Ponowne schłodzenie równoważy obszar zabiegowy zgodnie z zasadą zimno-ciepło-zimno.

Druga faza zabiegu obejmuje łagodzący i relaksujący, miejscowy masaż coolerem o temperaturze chłodzenia 0-20 C. Niezwykle istotne są także zabiegi kończące i towarzyszące, które potęgują i utrwalają efekt liftingu. Polegają one na nałożeniu maseczki z ektoliny, kwasu hialuronowego oraz obejmują kurację z witaminą C, która wspomaga syntezę kolagenu.

Zabieg jest bezbolesny i pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Skóra po zabiegu wygląda naturalnie. Jedynie w nielicznych przypadkach występuje minimalne zaczerwienienie, które po kilku godzinach ustępuje.

KAŻDY IMPULS ZAFFIRO® SKŁADA SIĘ Z 3 FAZ:

I FAZA - schłodzenie skóry w celu przygotowania jej do działania promieniowania IR i ochrony naskórka przed poparzeniem.

II FAZA - zawarty w skórze właściwej kolagen, zostaje podgrzany przy użyciu specjalnej, szafirowej głowicy emitującej podczerwień.

III FAZA - ponowne schłodzenie obszaru zabiegowego zgodnie z zasadą zimno-ciepło-zimno.

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Do syntezy kolagenu niezbędna jest witamina C. Do skóry z pokarmu dociera jej niewielka ilość dlatego przed i między zabiegami Zaffiro wskazane są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz doustne przyjmowanie witaminy C w postaci suplementów. Im więcej jej skórze zapewnimy, tym więcej nowych cząsteczek kolagenu powstanie. Skóra stanie się bardziej gęsta, a to wpłynie na jeszcze lepsze efekty zabiegu.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegu warto powstrzymać się od korzystania z solarium, sauny i nie rozgrzewać w żaden sposób skóry (np. poprzez masaż).

BEZPIECZEŃSTWO

Wprowadzenie tak wysokiej temperatury do głębokich warstw skóry jest możliwe dzięki zaawansowanemu systemowi chłodzącemu, który zapewnia bezpieczne i w pełni kontrolowane przeniknięcie podczerwieni do wnętrza skóry bez naruszenia naskórka. Zabieg całkowicie bezpieczny, nie narusza otaczających naczyń krwionośnych, tkanek ani nerwów. Zabieg można wykonywać bez względu na fototyp skóry, również na skórach opalonych. Należy pamiętać, iż ciemna skóra pochłania więcej energii. Thermolifting Zaffiro posiada wszelkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa.