EndoMed - Instytut Medycyny Estetycznej
ul. Konstytucji 3-go Maja 14,
87-100 Toruń, 605 515 075

ZABIEG PIXEL RF

Podczas zabiegu wiązka lasera tworzy siateczkę mikrouszkodzeń na poziomie skóry właściwej i naskórka, stymulując silną odbudowę włókien kolagenu i elastyny, które odpowiedzialne są za młody wygląd skóry. Mikrouszkodzenia przedzielone pasmami zdrowej tkanki odbudowują się w ciągu 48-96 godziny. W tym czasie rozpoczyna się proces naprawy i regeneracji skóry. Strefa urazu termicznego inicjuje obkurczanie się i przebudowę włókien kolagenowych dzięki temu powstaje efekt liftingu. Specjalnie opatentowana głowica frakcyjna ma postać wałeczka, wyposażonego w setki mikroelektrod co umożliwia przeprowadzenie terapii na twarzy a także na dużych obszarach (brzuch, pośladki, uda) w krótkim czasie.


PRZEBIEG ZABIEGU PIXEL RF

Po konsultacji ze specjalistą i stworzeniu dokumentacji fotograficznej, leczone miejsce jest dezynfekowane i znieczulane. Następnie po dobraniu odpowiednich parametrów dla danej skóry, przystępuje się do właściwego zabiegu, który polega na dynamicznym przesuwaniu aplikatora Pixel RF po skórze pacjenta. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od wielkości leczonej powierzchni, trwa około 30-45 minut.

PIELĘGNACJA SKÓRY PO ZABIEGU PIXEL RF

Skóra po zabiegu jest silnie zaczerwieniona i towarzyszy jej delikatne pieczenie. Zaczerwienie i obrzęk może utrzymywać się od 2 do 4 dni po zabiegu, co stanowi krótszy okres, niż w przypadku tradycyjnego lasera fraksyjnego. Należy też spodziewać się delikatnego złuszczania naskórka. Na leczonym obszarze należy stosować maść łagodzącą podrażnienia wskazaną przez kosmetologa. Po zabiegu bezwzględnie należy unikać ekspozycji na słońce przez minimum 4 tygodnie (w tym okresie używać kremy z filtrem UVA, UVB o wysokich wskaźnikach ochrony, najlepiej 50+).

ZALECANA ILOŚĆ ZABIEGÓW

Ilość zabiegów uzależniona jest od stanu wyjściowego skóry. Zabiegi wykonywane są w serii. Aby uzyskać optymalne rezultaty rekomendowanych jest od 3 do 6 zabiegów wykonywanych w odstępach od 4 do 5 tygodni.

DLA KOGO POLECANY JEST ZABIEG PIXEL RF?

Terapia Pixel RF zalecana jest szczególnie osobom z problemami rozszerzonych porów, trądzikiem, fotouszkodzeniami, brakiem jędrności skóry, zmarszczkami, rozstępami a także w przypadku leczenia blizn - niezależnie od ich pochodzenia (potrądzikowe, chirurgiczne, pourazowe). Zabieg można wykonywać bez względu na fototyp skóry, również na skórach opalonych ponieważ wykazuje brak powinowactwa do melaniny (barwnika w skórze).