EndoMed - Instytut Medycyny Estetycznej
ul. Konstytucji 3-go Maja 14,
87-100 Toruń, 605 515 075

COOLTECH - ALTERNATYWA DLA LIPOSUKCJI

Medyczne urządzenie CoolTech to skuteczna, bezinwazyjna metoda modelowania sylwetki opracowana przez firmę Cocoon Medical, gwarantująca trwałą redukcję obwodu ciała. Wykorzystuje kriolipolizę, technologię kontrolowanego chłodzenia tkanki tłuszczowej aż do temperatury - 8 °C w czasie odpowiednio długim (70 minut) co gwarantuje wysoką skuteczność zabiegu. Podczas procedury aplikator nie tylko chłodzi, ale również zasysa skórę, tymczasowo redukując przepływ krwi, przez co zwiększa precyzję chłodzenia na wybranym obszarze. Technologia gwarantuje trwały rezultat porównywalny z liposukcją chirurgiczną.

Urządzenie pracuje w oparciu o patent własny producenta (EP12382287), firmy COCCON, wiodącego dostawcy urządzeń dla medycyny estetycznej i kosmetologii.


ZALETY KRIOLIPOLIZY COOLTECH FIRMY COCOON MEDICAL
  • NAJWIĘKSZA SKUTECZNOŚĆ NA ŚWIECIE – duży efekt już po jednym zastosowaniu, nawet do 30% mniej komórek tłuszczowych w miejscu zabiegu, potwierdzona badaniami klinicznymi.
  • NAJWYŻSZY POZIOM BEZPIECZEŃSTWA - posiada status Urządzenia Medycznego.
  • BEZINWAZYJNY – nie wymaga znieczulenia i okresu rekonwalescencji - zniszczone komórki tłuszczowe wydalane są z organizmu w naturalnym procesie metabolicznym.
  • DUŻA OSZCZĘDNOŚĆ CZASU – posiada dwie niezależnie sterowane głowice, dzięki którym w ciągu 70 minut można jednocześnie wykonać dwa zabiegi na dwa różne obszary ciała.
  • BEZ EFEKTU JO-JO – trwale niszczy komórki tłuszczowe (apoptoza adipocytów), które się nie odbudowują.
  • UNIKALNA KONSTRUKCJA GŁOWIC – aplikatory o różnych kształtach i rozmiarach precyzyjnie dopasowują się do każdej budowy ciała pacjenta.
  • POSIADA BADANIA KLINICZNE potwierdzające bezpieczeństwo i skuteczność technologii.
PRZEBIEG ZABIEGU KRIOLIPOLIZY COOLTECH

Zabieg poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą, na której wyjaśnia się istotę zabiegu, wyklucza przeciwwskazania oraz dokonuje pomiaru grubości tkanki tłuszczowej. Na miejsce zabiegowe przykładana jest specjalna membrana przeciwodmrożeniowa z żelem, która chroni naskórek przed odmrożeniem. Na tak przygotowany obszar przykładana jest głowica chłodząca. Intensywne podciśnienie zasysa skórę oraz tkanki podskórne. Zassanie tkanki jest bardzo istotne, ponieważ pozwala na precyzyjne aplikowanie niskiej temperatury wprost do tkanki tłuszczowej. Jednocześnie efekt podciśnienia powoduje ograniczenie cyrkulacji krwi w obszarze zabiegu, co znacznie podnosi jego skuteczność i niweluje bolesność.Rozpoczyna się proces schładzania tkanek - wykorzystywane są w tym celu metalowe elementy w środku głowicy oraz generatory zimna znajdujące się w module głównym. Najlepsze urządzenia są w stanie osiągnąć temperaturę rzędu od -6 do -8 stopni Celsjusza już po kilku minutach pracy. Taka temperatura jest konieczna, żeby skuteczne zapoczątkować i utrzymać proces kriolipolizy w tkance tłuszczowej organizmu ludzkiego.

CoolTech dysponuje wyjątkowo wydajnymi generatorami zimna dzięki temu docelowa temperatura – 8 °C osiągana jest w najkrótszym możliwym czasie. Szybkie osiągnięcie docelowej temperatury znacząco wpływa na podniesienie skuteczności zabiegu, praktycznie 100% czasu zabiegu wykorzystywane jest na krystalizację komórek tłuszczowych. Dzięki wykorzystaniu podciśnienia i bieżącemu monitorowaniu temperatury tkanki, możliwe jest selektywne uszkodzenie komórek tłuszczowych (adipocytów), bez uszkodzenia otaczających tkanek skóry właściwej. Poddane działaniu niskiej temperatury komórki tłuszczowe ulegają uszkodzeniu, powstaje miejscowy stan zapalny niezbędny do procesu utylizacji, w efekcie którego uszkodzone komórki ulegają usunięciu z organizmu. Proces ten, bazujący na naturalnych mechanizmach obronnych organizmu trwa w zależności od indywidualnych cech od 6 do 12 tygodni.

Po zakończeniu zabiegu CoolTech od razu możesz wrócić do codziennych zajęć!


Zabieg można powtórzyć:

  • po 8-12 tygodniach – na ten sam obszar ciała,
  • po 4 tygodniach – na inny obszar ciała.

KRIOLIPOLIZA COOLTECH - OBSZARY DZIAŁANIA

Kriolipoliza urządzeniem CoolTech to świetna metoda na szczupłą talię, zgrabne nogi i kształtne ramiona. To skuteczny i bezpieczny sposób na odchudzenie brzucha, wyszczuplenie ud, bioder, ramion. W szybkim tempie usuwa boczki, bryczesy i nadmiaru tłuszczu w okolicy kolan. CoolTech stanowi najlepszą alternatywę dla liposukcji chirurgicznej, jest bezpieczny i nie wymaga rekonwalescencji.  Efekt odchudzania jest trwały, a zabieg nie wymaga powtarzania.