EndoMed - Instytut Medycyny Estetycznej
ul. Konstytucji 3-go Maja 14,
87-100 Toruń, 605 515 075

LIPOMASSAGE™ - USUWANIE CELLULITU

Lipomassage™ metodą Endermologie® -
najskuteczniejsza metoda redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej!

Regularne ćwiczenia, zbilansowana dieta, programy odchudzające... zrobiłaś już wszystko aby pozbyć się zbyt obfitych kształtów, a jednak efektów nie widać? Teraz jest sposób aby pozbyć się lokalnych otłuszczeń i cellulitu.

Lipomassage™ - to nieinwazyjna metoda walki z cellulitem i modelowania sylwetki. Rozwiąże Twoje problemy z opornym tłuszczem, cellulitem, czy zwiotczałą skórą. Jest ulubionym tematem prasy kobiecej. Korzystają z niej gwiazdy, ludzie ze świata showbiznesu.

Technika wykonywania zabiegu Endermologie® Cellu M6 Endermolab opiera się na unikalnym, opatentowanym procesie: dwie elektronicznie sterowane rolki umieszczone w hermetycznej komorze działają w połączeniu z podciśnieniem. Podciśnienie tworzy fałdę skórną, która jest zwijana przez pierwszą rolkę, a rozwijana przez drugą. Aby osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi ale również względem siebie zgodnie ze stanem tkanki i intensywnością wybranego zabiegu. W zależności od programu proces ten jest uzupełniany ciągłym lub rytmicznym podciśnieniem.

Endermologie® zapewnia znakomite efekty w przypadku otłuszczeń, które są oporne na działanie diety i gimnastyki. Zbita i stwardniała tkanka, która skupia komórki tłuszczowe ulega zmiękczeniu, co pozwala uwolnić i usunąć zlokalizowany oporny na dietę i gimnastykę tłuszcz. Ponadto fibroblasty stymulują produkcję kolagenu i elastyny, co wzmacnia, napina i tonizuje skórę, a jednocześnie modeluje sylwetkę.

Przebieg zabiegu:

Zabieg Endermologie® jest bezbolesny i przyjemny. Przed jego rozpoczęciem terapeuta pyta o zdrowie i tryb życia klienta, przeprowadza badanie palpacyjne skóry i określa cel zabiegu. Masaż wykonywany jest przez specjalny kostium, który zapewnia optymalną moc zabiegu i daje możliwość wykonywania płynnych manewrów. Zabiegi wykonywane są w serii. Aby uzyskać optymalne rezultaty proponowanych jest od 15 do 20 zabiegów wykonywanych dwa razy w tygodniu. Każdy zabieg trwa ok. 35 minut. Zabieg wykonywany jest na całe ciało. Znakomite wyniki, jakie daje Endermologie® można dokumentować pomiarami wykonanymi przed i po serii zabiegów. W czasie trwania kuracji zalecane jest przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania, lekka gimnastyka oraz w celu uzyskania pełnego efektu drenującego wypijanie ok. 2,5 l wody dziennie.

Wskazania do zabiegu:
  • redukcja cellulitu (w każdym stopniu zaawansowania),
  • ujędrnianie skóry (po porodach oraz kuracjach odchudzających),
  • modelowanie i kształtowanie sylwetki (efekt wyszczuplenia),
  • wzmacnianie tkanki łącznej (ogólna poprawa stanu skóry),
  • zmniejszenie retencji wody poprzez uaktywnienie układu żylnego i limfatycznego,
  • usuwanie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii,
  • wspomaganie leczenia blizn, oparzeń, obrzęków,
  • regeneracja skóry po operacjach,
  • mechaniczne złuszczanie naskórka.

Zabieg można wykonywać zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.