Przed, w trakcie i po zabiegu - Depilacja Laserowa | EndoMed Toruń Przed, w trakcie i po zabiegu - Depilacja Laserowa | EndoMed Toruń
EndoMed
ul. Konstytucji 3-go Maja 14,
87-100 Toruń, 605 515 075

Przed, w trakcie i po zabieguPRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ
 1. Pierwszą wizytę poprzedzakonsultacja ze specjalistą, której celem jest dokonanieoceny stanu skóry, określenie jej typu i wykluczenie przeciwwskazań.
 2. Przed zabiegiem laserowego usuwania owłosieniaskóra powinna być ogolona, czysta i niczym nieposmarowana
 3. Należy zostawić niewielki obszar (ok. 10 cm2) skóry nieogolonej, abyna jej podstawie można było oszacowaćkolor, gęstość i grubość włosa.
 4. Depilacja laserowa Vectusnie może być wykonywana na świeżo opalonej skórze.
 5. Przynajmniej 4 tyg. przed procedurą należy zaprzestać mechanicznego usuwania włosków (pęseta, depilator, wosk).
 6. W tym samym okresie nie należy stosowaćkremów do depilacji.
 7. Skóra nie powinna być podrażniona, ani przesuszona.
 8. Nie wolno także stosować:
  • leków światło uczulających i antybiotyków –proceduręmożnaprzeprowadzić najwcześniej poupływie 2 tyg. od zakończeniakuracji;
  • ziół fotouczulających np. nagietka, dziurawca – 3 tyg. przed zabiegiem laserowego usuwania włosów;
  • herbatek odchudzających- nie spożywać 3 tyg. przed zabiegiem;
  • leków i kosmetyków o działaniu złuszczającym– tydzień przedprocedurą;
  • kremów z retinolem, isotretinoiną, kwasami owocowymi, witaminą C w obrębiedepilowanej powierzchni - min. 6 tyg. przeddepilacją.
 9. Zabieg oczyszczania twarzymożna odbyć7 dni przed usuwaniem owłosienia laserem lub 14 dni po zabiegu.

Zabieg depilacji laserowej


W przypadku depilacji laserem VECTUS™próba laserowa nie jest konieczna. Wielkość głowicyjest dobierana odpowiednio do obszaruzabiegowego.Podczaspracy na dużych powierzchniach (nogi) stosuje się większą głowicę(23x38mm). Namniejszych(górna warga)lepiej sprawdza się mała głowica (12x12mm),gdyż jest bardziej precyzyjna.

Urządzenie do depilacji laserowej - Depilacja laserowa Toruń - Jak działa laser do depilacjiPrzed przystąpieniem do zabiegudepilacji laserowej w EndoMed w Toruniuocenie podlega: kolor, grubość i gęstość włosów na obszarze zabiegowym,jak również fototyp skóry. Analizę fototypuprzeprowadza się przyużyciuurządzenia Skintel™, które ustalajaki jestpoziom aktywnej melaninyzawartejw skórze. Odczyt tenprzekazywanyjest do platformy Vectus, na jegopodstawie ustawiane są indywidualne parametry zabiegu. Skintel™ pozwala nauniknięcie błędu podczas określania fototypu skóry, a tym samym wyklucza możliwośćjejpoparzenia w czasie usuwania owłosienia laserem.

Komfort pacjenta podczas depilacji laserowej Vectusgwarantujenie tylkowyjątkowoszybkie tempo pracytego urządzenia, ale również technologia Advanced ContactCooling, zastosowana w głowicach. Dzięki niej skóra jest chłodzonazarównoprzed, w trakcie, jaki pozakończeniuemisji światła. W efekcieodczucie ciepła w trakcie procedury jest minimalne, w związku z tym nie trzeba stosować znieczulenia. Zabieg trwa bardzo krótko.


Skintel jako jedyne na świecie urządzenie posiada certyfikat FDA potwierdzający jego skuteczność.


Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej


 1. Naturalnym objawem po odbyciu zabiegu jest zaczerwienienie i podrażnieniepojawiające się na depilowanym obszarze, ustępujące poupływie kilkugodzin, najpóźniej do 2-3 dni. W tymokresie należy traktowaćskórę bardzodelikatnie:
  • nie wolnostosować mydła ikosmetyków na bazie alkoholu;
  • nie należyużywaćdezodorantów i antyperspirantów (jeśli depilowane byłypachy);
  • nie należy podrażniać skóry w okolicy zabiegu;
  • nie możnakorzystać z basenu, anisauny, należyunikaćgorących kąpieli;
  • trzeba aplikować kosmetyki łagodzące np. krem Bepanthen, Panthenol.
 2. 1. Nie można opalać się,należychronić skórę przed słońcem przynajmniej przez miesiąc po odbyciu zabiegu (kremy z filtrem UVA, UVB onajwyższych wskaźnikach ochrony).
 3. Nienależy zażywać leków oraz ziół światłouczulających (min. 2 tyg. podepilacji).
 4. Niewskazane jeststosowanie kosmetyków i leków złuszczającym (min. 2 tyg. po zabiegu).
 5. Pomiędzy kolejnymi procedurami nie wolno usuwać owłosienia mechanicznie (dopuszcza się golenie maszynką).
 6. Usuwanie owłosienia laseremnależy powtarzać co 4-12 tygodni (w zależności oddepilowanejczęści ciała i cech indywidualnych).
 7. Efekt depilacji laserowej Vectus może osłabić znaczne wydłużenie, bądź skrócenie przerwy pomiędzy zabiegami.

Każda skóra w odmienny sposóbreaguje na przeprowadzony zabieg. Ewentualne powikłania (pęcherzyki, strupki, przebarwienia)występują sporadyczne. Często związane są z brakiemodpowiedniegoprzygotowania do zabiegu i niewłaściwympostępowaniem po zabiegu. Mają one jednak charakter przejściowy.