Co wyróżnia Palomar Vectus - Depilacja Laserowa | EndoMed Toruń Co wyróżnia Palomar Vectus - Depilacja Laserowa | EndoMed Toruń
EndoMed
ul. Konstytucji 3-go Maja 14,
87-100 Toruń, 605 515 075

CO WYRÓŻNIA PALOMAR VECTUS?

Firma Palomar Medical Technologies, obecnie Palomar Cynosure w roku 1994 jako pierwsza na świecie stworzyła technologię lasera diodowego do trwałego usuwania owłosienia, którą opatentowała, a jej skuteczność w usuwaniu owłosienia została wyróżniona najważniejszym w branży certyfikatem FDA.

Amerykańska firma Palomar ok. 21 lat temu sprzedała swój patent lasera diodowego do trwałego usuwania owłosienia, który obecnie wykorzystywany jest w urządzeniach laserowych takich jak: Light Sheer, Light Sheer Duet i Light Sheer Desire. Przez kolejne lata zespół naukowy firmy Palomar pracował nad ulepszeniem metody usuwania owłosienia za pomocą depilacji laserowej. W efekcie w 2012 roku stworzył medyczny diodowy Laser VECTUS™ - najnowszą, najskuteczniejszą i najbardziej innowacyjną technologię do trwałego usuwania niechcianych włosków, która gwarantuje bezpieczeństwo i bardzo wysoką skuteczność zabiegu epilacji laserowej.

USUWANIE OWŁOSIENIA ZA POMOCĄ LASERA VECTUS

VECTUS™ to medyczny laser diodowy o długości fali 810 nm., służący do trwałego usuwania owłosienia oraz przebarwień. Badania kliniczne potwierdziły, że VECTUS™ to obecnie najszybszy oraz najmocniejszy laser diodowy na świecie, dający efekt na całe życie.

W laserze VECTUS™ zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym urządzenie cechuje się najlepszą skutecznością w laserowymusuwaniu niechcianego owłosienia, a także najwyższym poziomem bezpieczeństwa. W porównaniu z innymi konkurencyjnymi urządzeniami, laser Vectus wyróżnia się:

  • NAJWIĘKSZĄ SKUTECZNOŚCIĄ W USUWANIU OWŁOSIENIA - medyczny laser diodowy najnowszej generacji – udoskonalona wersja systemu Light Sheer, Light Sheer Duet i Light Sheer Desire.
  • NAJWYŻSZYMI PARAMETRAMI ZABIEGÓW – mała głowica (max. gęstość energii do 100J/cm2), duża głowica (max. gęstość energii do 20J/cm2).
  • NAJMNIEJSZĄ LICZBĄ ZABIEGÓW – innowacyjnym rozwiązaniem urządzenia Vectus™ jest opatentowana technologia Photon Recycling, która polega na ponownym wykorzystaniu wiązki światła. Skóra podczas zabiegu odbija do 80% energii, którą emituje laser. Poprzez wbudowanie w głowicy „magicznych luster” cały impuls po odbiciu trafia ponownie do skóry, zwiększając tym samym efektywność w usuwaniu owłosienia podczas zabiegu depilacji laserowej Vectus.
  • NAJWYŻSZY POZIOM BEZPIECZEŃSTWA – Vectus jako jedyny tego typu laser na świecie, został wyposażony w inteligentny czytnik poziomu barwnika w skórze – Skintel™. Czytnik przed zabiegiem jest przykładany do powierzchni skóry pacjenta w miejscu, z którego zostanie usunięte owłosienie. Czytnik Skintel™ pokazuje poziom melaniny i w oparciu o uzyskane dane automatycznie ustawia optymalne parametry zabiegu laserowego usuwania owłosienia. To umożliwia zastosować wyższego poziomu energii bez ryzyka, że skóra pacjenta ulegnie poparzeniu. Dzięki temu zabieg usuwania owłosienia laseremjest efektywniejszy i bardzo bezpieczny.
  • KOMFORT DLA PACJENTA – Laser Vectus™ gwarantuje wysoki komfort zabiegutrwałego usuwania owłosienia za sprawą zastosowanego w głowicy rozwiązania Advanced ContactCooling. Technologia ta sprawia, że powierzchnia skóry jest chłodzona przed, w trakcie i po emisji światła. W efekcie wyczuwalność ciepła w trakcie zabiegu depilacji laserowej Vectusjest minimalna, a komfort pacjenta znacznie wzrasta.
  • KRÓTKI CZAS TRWANIA ZABIEGU – np. depilacja nóg trwa ok. 30 min zamiast 3 godz.
  • NA CAŁE ŻYCIE – jedwabiście gładka skóra – 100% satysfakcji pacjenta.
  • BEZKONKURENCYJNYnajwyższa jakość zabiegu za najlepszą cenę.

Laser VECTUS™ to najszybszy tego typu system w swojej kategorii, który posiada dwie największe na świecie i zarazem najszybciej pracujące głowice zabiegowe z szafirową końcówką:

mniejsza głowica (12x12mm) – precyzyjna, przeznaczona jest dotrwałegousuwania owłosienia na niewielkich i trudno dostępnych miejscach takich jak wąsik czy broda. Zastosowane w głowicy chłodzenie kontaktowe (przed, w trakcie i po emisji światła), utrzymywane przez cały czas trwania zabiegudepilacji laserowej Vectusna poziomie od 0°C do 5°C gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa oraz sprawia, że zabieg usuwania owłosienia jest bezbolesny.

większa głowica (23x38mm) – posiadająca również zaawansowany system chłodzenia, wykorzystywana jest do depilacji większych powierzchni takich jak nogi czy plecy. Zwiększona głowica zabiegowa sprawia, że czas zabiegu usuwania owłosienia laserem jest krótszy nawet o 80%, dla przykładu depilację całych nóg można wykonać w zaledwie 30 min.Medyczny Laser Diodowy PALOMAR VECTUS™ posiada certyfikat bezpieczeństwa i skuteczności wydany przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie i przyznawany wyłącznie najlepszym technologiom laserowego usuwania owłosienia.


PALOMAR VECTUS™ vs Light Sheer Duet


Ze względu na nowoczesne diody użyte w laserze PALOMAR VECTUS™, oraz system emisji fotonów światła, laser Vectus™ stał się najnowocześniejszym, dokładnym oraz niezwykle bezpiecznym laserem depilacyjnym, dzięki któremu trwałe usuwanie włosków jest bardziej efektywne niż w przypadku lasera diodowego Light Sheer, Light Sheer Duet i Light Sheer Desire.

PORÓWNANIE OBRAZU PODCZERWIENI
(mała i duża głowica zabiegowa)


Light Sheer Duet vs Palomar Vectus ™